13143 w1

Plakaty do ramek

Puste miejsca na ścianach w pokoju, kuchni, korytarzu, ale również w pomieszczeniach firmy czy pubu wymagają odpowiedniego wypełnienia dekoracjami, dzięki którym wystrój będzie bardziej kompletny i nabierze charakteru. Najczęściej wykorzystywanym pomysłem w takich miejscach są wypełnione treścią ramki, które same w sobie tworzą już piękny dodatek do wnętrza, a jeśli w oprawie znajdzie się ciekawy obraz, całość będzie doskonałym podkreśleniem wystroju. W ramki mogą być oprawiane klasyczne obrazy malowane przez profesjonalistów lub formie drukowanych reprodukcji, ale również plakaty, które są bardzo ciekawym i z pewnością nowoczesnym spojrzeniem na dekorowanie wnętrz.

Plakaty do ramek to szeroka gama motywów, od tradycyjnych grafik symbolicznych, które wyrażają konkretne treści niewielkim elementem graficznym, rysunkiem czy kształtem, jednoznacznie kojarzonym z konkretną tematyką, po kompozycje z napisami. Każdy z takich plakatów przekazuje też konkretną informację osobom z zewnątrz lub domownikom, których motywuje zachęcającym hasłem lub nastawia optymistycznie za pomocą zabawnego sloganu. Plakaty motywacyjne stanowią pokaźną kolekcję dekoracji, które świetnie sprawdzą się w sypialni lub kuchni, w której spożywa się wspólne śniadanie. Ciekawą kategorią są plakaty motywacyjne dla pań, każdego dnia utwierdzające w przekonaniu o wyjątkowej urodzie, mądrości, cierpliwości i innych pożądanych zaletach.

Plakaty do ramek

To praktycznie wszystkie proponowane wzory, zarówno te kolorowe, jak i wypełnione tekstem. Każdy z nich jest przecież kompozycją w ujęciu plastycznym, współczesnym, graficznym dziełem sztuki i jako takie zasługuje na staranną oprawę i swoje miejsce w salonie. Znaczenie mają tu też same ramki, bowiem plakat zalicza się do kompozycji prostych, surowych, minimalistycznych i takiej też potrzebuje oprawy. To dekoracje, które nie narzucają żadnego charakterystycznego stylu, a odpowiednio dobrane mogą być ciekawym dodatkiem do wnętrz klasycznych, rustykalnych, retro i minimalistycznych, a nawet do modnego klimatu francuskiej Prowansji.

Wybierając plakaty do ramek zazwyczaj poszukujemy wypełnienia do już posiadanej oprawy, dlatego z pewnością dużym atutem tego rodzaju dekoracji będzie możliwość zamówienia ich w dowolnym rozmiarze. W przeciwieństwie do krosna, które miewa często ograniczoną ilość rozmiarów plakaty przeznaczone do oprawienia drukowane są na solidnym papierze, dlatego dopasowanie wielkości do wymiarów ramki nie jest tu żadnym problemem. Ten sam motyw może znaleźć się w formacie A0 wypełniając przestrzeń pustej ściany biurowego korytarza, ale też sprawdzi się w znacznie mniejszej wersji, jako niewielki element dekoracyjny nad stolikiem nocnym czy toaletką.

Podobne wpisy