Shopping Cart
🏡🎍Otul 🙌 swoje ściany 🏡 nowymi 🎀 dekoracjami 🌄-19%💎kod: OTUL 💎Kupuj ze zniżka i ciesz się przytulnym wnętrzem
plakat muzyka

Plakaty retro – ciekawe aranżacje

Plakaty w stylu retro to ciekawe dekoracje, które mogą być wykorzystane w aranżacjach wnętrz stylizowanych na lata 60-70-te ubiegłego wieku, kiedy ta forma graficzna święciła największe triumfy i stanowiła naszą codzienność. Wprawdzie do dekoracji wnętrz plakaty weszły całkiem niedawno, ale wykorzystując ich charakterystyczny styl oraz treści nawiązujące do określonej epoki z przeszłości z powodzeniem z ich pomocą można wzmacniać aranżacje retro i vintage. Stylowa jest już sama prosta, pozbawiona wykwintności grafika, która nawiązuje do klimatu ubiegłej epoki, kiedy samo życie było pozbawione wyszukanych atrakcji i opierało się na podstawowych potrzebach.

Plakaty retro można rozpatrywać pod kątem techniki tworzenia, jak i pod kątem ich treści. W kompozycji na stronie https://plakatynasciany.pl/sklep/obraz-z-retro-kaseta/ zgrabnie połączono oba te elementy. Od pierwszej chwili przyciąga uwagę temat dekoracji, nawiązujący do kultowych kaseciaków, których posiadanie było obowiązkiem każdego młodego człowieka „na czasie”. Ten ówczesny krzyk techniki wyprzedzający o całe lata świetlne stare, dobre gramofony, dziś jest synonimem przeszłości im kultury lat 70-tych ubiegłego wieku. Dodany do kompozycji napis „love” w wielce wymownym sercu to również odniesienie do czasów dzieci-kwiatów i towarzyszącej muzyce ogólnej i wszechobecnej miłości.

Plakaty retro – ciekawa aranżacja wnętrza w stylu lat 60-70

Druga strona medalu, to technika, w jakiej wykonano zaprezentowany plakat. Pomimo zastosowania nowoczesnych materiałów i wcale nie retro techniki drukarskich cała kompozycja przypomina nieco grafikę stworzoną pół wieku temu i poddaną działaniu czasu. Dzięki temu sprawia ona wrażenie lekko wypłowiałej, a efekt ten zapewnia zastosowanie w tle i treści delikatnych, rozmytych barw. Tonacją kolorystyczną i nieco przytłumioną ostrością kompozycja nawiązuje do starych etykiet, gazet i ulotek, drukowanych znacznie mniej zaawansowanymi technikami, dziś przez przypadek odkrywanymi na strychach, wśród zapomnianych pamiątek z przeszłości.

Plakaty retro to jednak nie tylko przedstawiona kompozycja z kasetą magnetofonową. W kolekcji dekoracji tego rodzaju można też znaleźć wiele innych propozycji, które odzwierciedlają klimat przeszłości poprzez nawiązywanie do dawnych obyczajów, mody, znanych haseł motywacyjnych. Jednym z bardziej rozpoznawalnych jest zwrot „I love…” z dodatkiem czerwonego serduszka, a także wizerunek kobiety w charakterystycznej chustce na głowie, wiązanej w stylu przedwojennych gospodyń domowych. Plakaty retro to dekoracje do wnętrz aranżowanych w klimacie ubiegłego wieku. Stylizacje sięgające do starszego wzornictwa wymagają już innych dekoracji.

plakaty retro - dekoracja z ciasteczkiem plakat do jadalni   plakat rodzina Plakat we can do it

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie kolorów

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem

0