plakat sentencja

Plakaty na ściany czarno białe

Kolor jest jednym z najważniejszych elementów w aranżacji wystroju wnętrza, bowiem to właśnie od niego zależy klimat pomieszczenia i nasze samopoczucie podczas przebywania w nim. Nie bez powodu w pierwszej kolejności decydujemy o kolorach farb i mebli, a dopiero potem wybieramy ich formę i styl. Każdy z nas ma kolory ulubione i nieakceptowane, albo przynajmniej takie, których nie wybiera kupując stroje, przedmioty użytkowe czy kwiaty. Kolor powinien też być dostosowany do charakteru i temperamentu oraz do przeznaczenia wnętrza, bowiem dzięki niemu będziemy lepiej relaksować się lub koncentrować na pracy umysłowej. O kolorze warto też pomyśleć wybierając dekoracje do wnętrz.

W szerokim gronie bibelotów, serwetek, obrazków ściennych ważne miejsce zajmują też plakaty, które coraz częściej pojawiają się na ścianach domów i biur. Kolorystyka plakatów sama w sobie jest bardzo ograniczona, sprowadzona zaledwie do dwóch czy trzech odcieni, co czyni te dekoracje bardziej uniwersalnymi. Jeśli jednak nawet pojedynczy kolor bywa nieodpowiedni do wystroju wnętrza pozostaje jeszcze bardzo duża kolekcja plakatów czarno-białych. Takie kompozycje – pod warunkiem, że nie zawierają bardzo specyficznej, dedykowanej konkretnym wnętrzom treści – doskonale sprawdzą się w każdej stylizacji, zarówno tej pastelowej, jak i w żywych barwach.

Plakaty na ściany czarno białe, jakich wiele zwiera kolekcja na stronie https://plakatynasciany.pl/dekoracje/plakaty-na-sciany/ to bardzo proste kompozycje, których istotą jest odpowiednia treść. Cechą, która może też w pewien sposób wzbogacać taką dekorację jest czcionka, niekiedy bardzo wyraźnie akcentująca styl lub wzmacniająca efekt wyrażany treścią. Przykładowo napisy wykonywane angielską pisanką są bardzo kobiece, delikatne i pełne wdzięku, dlatego również dodadzą delikatności wnętrzom. Cytaty i sentencje wykonane antykwą czy pismem blokowym to przykład solidności, zdecydowania i wyrazistości kompozycyjnej. Spory wpływ na charakter plakatu ma również kursywa, zdecydowanie lżejsza i bardziej delikatna od pisma prostego.

Plakaty na ściany czarno białe

Plakaty na ściany czarno-białe to dekoracje uniwersalne, ale niekoniecznie jednakowe. Takie kompozycje doskonale zaprezentują się zarówno w pomieszczeniu o ograniczonej kolorystyce, jak i w bardzo barwnym, jednak to, co przekazują otoczeniu decyduje o miejscu ich przeznaczenia. Na wyznania uczuć i inne osobiste deklaracje z pewnością najbardziej odpowiednia jest sypialnia. Salon, to miejsce na mądrości narodowe, cytaty i sentencje, a przedpokój – na życzliwe zaproszenie do gościnnego domu. Nie można też zapomnieć o plakatach kulinarnych, żartobliwych czy tych dla młodzieży, które z pewnością także znajdą swoje miejsce na ścianie mieszkania.

Podobne wpisy