13062 w31

Obrazy z cytatami na ścianę

Dekoracje wnętrz, jakie wybieramy do pokoju, korytarza czy kuchni mają duże znaczenie w tworzeniu atmosfery pomieszczenia. O ile ważne są kolory, wielkość dekoracji czy to, co zawiera kompozycja, o tyle szczególne miejsce w tej kategorii zawierają obrazy z tekstem. Słowa, zdania, sentencje mają tę szczególną cechę, że w bardzo wyraźny, oczywisty sposób wyrażają zawarty w nich przekaz i nie trzeba nawet pobudzać wyobraźni, aby wiedzieć, co chciał przekazać ich autor. Szczególne miejsce w kategorii takich kompozycji zajmują cytaty, które reprezentują nieco wyższy poziom dekoracji z tekstem, wynoszący się ponad uliczne hasła i ludowe powiedzonka.

Obrazy z cytatami na ścianę to dekoracje, które łączą w sobie dwa elementy. Pierwszym z nich jest kompozycja z tekstem, zaliczana do nowoczesnych, typowych dla wnętrz minimalistycznych i współczesnych, klasycznych domów rodzinnych. Drugi element to cytat, który stanowi nawiązanie do konkretnej osoby, kultury, czasów, w jakich został wypowiedziany. Cytaty podobnie jak wiele innych tekstów na obrazach mogą też być dedykowane konkretnym odbiorcom decydując o charakterze i przeznaczeniu wnętrza. Przykładem jest cytat Marylin Monroe o mądrej kobiecie – wypowiedziany przez kobietę i dedykowany kobietom.

W kolekcji na stronie https://plakatynasciany.pl/dekoracje/znane-cytaty/ znalazły się obrazy z cytatami na ścianę, które łączą wypowiedzi znanych celebrytów, jak wspomniana aktorka czy znany pisarz A.A Milne, ale też pochodzą wprost z życia, stanowiąc popularne, często wykorzystywane wersy piosenek czy ogólne stwierdzenia pokutujące w specyficznych kulturach. Wśród cytatów na ściany znajdą się także te bardzo zdecydowane, nie zawsze akceptowane z uwagi na pewien poziom arogancji, jak również te wnoszące element dobrego humoru. W tej kategorii znalazły się też rozmaite prezentacje doskonale znanej wieczornej modlitwy do Anioła Stróża, mogące zastąpić tradycyjny obraz o tematyce religijnej.

Obrazy z cytatami na ścianę są dekoracjami zaliczanymi do nowoczesnych i chociaż z ich pomocą można też kreować styl retro sama forma i wykorzystanie tekstu jest typowe dla najnowszych trendów dekoratorskich. Umieszczając na ścianie obraz ze znanym cytatem oddajemy hołd modzie, a przy okazji podkreślamy swoje zamiłowania do konkretnej epoki, kultury, osoby czy poglądu. Napisy na obrazach to sentencje, pozwalające na identyfikowanie się z miejscami czy kulturami poprzez wyrażenie poglądów hasłem w stylu: Fuck the system lub zachęcające do pozytywnego nastawienia wypowiedzią: „Don’t worry be happy. Dekoracje z cytatami to świetny dodatek do salonu, motywująca ozdoba sypialni lub zabawny dodatek do kuchni.

Podobne wpisy