plakat do salonu

Plakaty w kolorze limonkowym

Kolory odgrywają niezwykle istotną rolę w naszym życiu, a najlepszym przykładem tego faktu jest to, że każdy z nas posiada ulubioną barwę, w której towarzystwie czuje się najlepiej. Większość osób wie, że każdy kolor posiada zdolność oddziaływania na nas w określony sposób i dlatego unikamy otaczania się intensywną czerwienią, a kiedy chcemy wypocząć poszukujemy miejsc, w których dominuje zieleń. Biel czy niebieski budzą w nas poczucie wyjątkowej estetyki i czystości, a kolory piaskowe, beżowe czy ecru są ciepłe i kojarzą się z domowym ogniskiem. Podobną rolę i podobne oddziaływanie miewają też dekoracje w wybranych kolorach, do których zalicza się kolekcja plakatów w kolorze soczystej limonki.

Kolor limonkowy jest dla nas barwą egzotyczną i nawet, jeśli wiemy, jak wygląda sam owoc, często nie potrafimy precyzyjnie scharakteryzować samej barwy. Limonka kojarzy nam się z cytryną, więc często wybieramy jakieś odcienie żółtego, choć w rzeczywistości bliżej jej do zieleni. To połączenie ma duże znaczeniem, bowiem limonkowa zieleń przesycona jest podstawową barwą żółtą, dzięki czemu zyskuje bardzo przyjemny, ciepły odcień. To zieleń kojarząca się z wczesną wiosną, z młodą trawą i pierwszymi listkami na budzących się do życia krzewach, a także z pierwszym wiosennym słońcem i wypoczynkiem na łonie natury.

Plakaty w kolorze limonkowym

Plakaty w kolorze limonkowym z kolekcji na https://plakatynasciany.pl/dekoracje/plakaty-zielone/ to propozycje, które łączą w swojej kompozycji trzy elementy – prostą, schematyczną grafikę plakatową, soczysty, odświeżający kolor limonkowy oraz treść, określony przekaz, który w zderzeniu z barwą odbierany jest wyjątkowo pozytywnie. Sama treść plakatów jest niezwykle istotna podczas wybierania kompozycji do konkretnego pomieszczenia. O ile odświeżająca kolorystyka pasuje wszędzie, gdzie będzie uzupełnieniem konkretnej aranżacji barwnej, o tyle treść jest już dedykowana bardzo konkretnym wnętrzom, od tych dla młodzieży, przez salony i pokoje o klimacie rodzinnym po wnętrza biurowe i lokale gastronomiczne.

W ujęciu kompozycyjnym plakaty w kolorze limonkowym będą świetnie pasować do wnętrz o wystroju w różnych odcieniach żółtego, pomarańczowego, piaskowego, ale także do stylizacji neutralnych, jak biel, szarości i czerń w rozmaitych proporcjach. W aranżacjach żółtych plakat będzie tym elementem, który złamie intensywność koloru i stworzy swoistą enklawę, pozwalającą odpoczywać oczom po całym dniu pracy. W stylizacjach neutralnych plakaty limonkowe rozweselą wnętrze, ożywią je i sprawią, że będzie znacznie bardziej przyjazne, mniej surowe i pozbawione pierwiastka emocjonalnego.

Podobne wpisy