Shopping Cart
🏡🎍Otul 🙌 swoje ściany 🏡 nowymi 🎀 dekoracjami 🌄-19%💎kod: OTUL 💎Kupuj ze zniżka i ciesz się przytulnym wnętrzem
plakat do salonu

Plakaty na ściany

Plakaty to całkiem nowy sposób podejście do dekoracji wnętrz, choć same dekoracje nie są już tak nowe, bo liczą sobie pond sto lat. Przez wiele dziesięcioleci plakat stanowił głównie narzędzie komunikacji, a jako przedmiot kreacji artystyczne pojawiał się na specjalnie organizowanych wystawach. Z tymi ciekawymi, ale prostymi kompozycjami mieliśmy kontakt głównie na ulicach, gdzie prezentowały się na słupach ogłoszeniowych, wystawach sklepów i innych miejscach publicznych. Ich miejscem były też kuluary teatrów, kina oraz oczywiście sale koncertowe, z których często trafiały do pokoi nastolatków. Dziś plakat odnalazł swoje miejsce w aranżacji wnętrz i stanowi ciekawe zastępstwo tradycyjnych obrazów.

Współczesne plakaty na ściany traktowane w kategorii dekoracji wnętrz to zupełnie nowe podejście do ich tematyki oraz prezentowanych form graficznych. Ta szczególna forma wyrazu oparta jest głównie na symbolice i treści zawartej w słownym przekazie, dlatego jest nie tylko ograniczona kolorystycznie, ale i graficznie. W plakatach trudno doszukiwać się piękna, jakie widzimy w obrazach renesansowych malarzy czy w kreatywnych zdjęciach artystycznych. Istotą tych dekoracji jest przesłanie, jakie zawierają, dlatego dobierając je do wystroju wnętrza bardziej warto kierować się treścią niż dopasowaniem stylistycznym.

Kolekcja na stronie https://plakatynasciany.pl/ to przykład wizerunku, jaki posiadają dzisiejsze plakaty na ściany, komponowane z myślą o współczesnych ludziach, ich poglądach i potrzebach. Pomimo prostoty formy, każda z takich kompozycji jest w swoim rodzaju jedyna i niepowtarzalna, bowiem dotyczy konkretnego zdania, poglądu, miejsca czy sytuacji. W tematyce nie ma już tak popularnej walki o wolność czy protestów antywojennych, a tematy dostosowane są do obecnego stylu życia, zahaczając o dom i jego rodzinny klimat, o stresująca pracę, o chęć do życia lub jej brak, o najbliższe otoczenie, w jakim zazwyczaj przebywamy.

Plakaty na ściany to dekoracje o wielu możliwościach. Z jednej strony pomogą wzmocnić klimat przeszłości w stylowych wnętrzach, podkreślając go sylwetką znanej gwiazdy z lat 60-tych lub charakterystycznym dla tego okresu rysunkiem. Z drugiej strony pomogą wykreować doskonałą, przyjazną atmosferę swoją treścią przekazując otoczeniu znaczenie domowej atmosfery lub przekorne poczucie humoru. Plakatami możemy również wyrażać swoje uczucia, emocje, opowiadać o zamiłowaniach, wybierając motyw z napisem „I like bicykle” albo ”Nie lubię gotować”. Jedną z ciekawszych grup kompozycji stanowią plakaty motywacyjne, pozwalające dowartościować siebie i swoich bliskich odpowiednim, działającym na wyobraźnię hasłem.

plakat sentencja dekoracje do sypialni  plakat do salonu plakat do sypialni

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź fakturę, grubość oraz nasycenie kolorów

Polska firma

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Każdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem

0