13098 w3

Plakaty z cytatami

Cytaty nie od dzisiaj stanowią motto życiowe wielu osób, a bardzo często są też myślą przewodnią wielu dzieł literackich, filmów czy projektów i przedsięwzięć. Zazwyczaj pojawiają się w postaci dedykacji na pierwszej stronie książki lub w początkowych kadrach filmu, aby poinformować odbiorcę o ukrytym przesłaniu dzieła. Wiele z tych cytatów zostało zaczerpniętych z dawnych powiedzonek i prawideł ludowych, a chociaż dziś już nikt nie wie, skąd pochodzą, stanowią często powtarzane zwroty, którymi tłumaczy się zachowania lub wypowiada w formie żartu. Te same cytaty, które odgrywają tak dużą rolę w społecznej komunikacji mogą być też ciekawym motywem dekoracji wnętrz.

Szeroka oferta plakatów z cytatami na każdą okazję, do każdego pomieszczenia

Na długiej liście materiałów wykorzystywanych do tworzenia designu znaczące miejsce zajmują plakaty z cytatami. Plakat jest chyba najlepszą i zarazem najbardziej odpowiednią kompozycyjnie dekoracją, która pozwala umieścić na ścianie napis o określonej treści. Konkurencję dla tych dekoracji stanowią też naklejki z napisami, które jednak są mniej praktyczne, bo nie mogą być przenoszone na stałe wkomponowując się w tło ściany. Plakat natomiast, jeśli jest odpowiednio oprawiony, z powodzeniem zmieni miejsce podczas remontu mieszkania lub przemeblowania pokoju. Wybrany cytat może towarzyszyć domownikom przez lata w tej samej postaci.

Plakaty z cytatami

Znajdujące się w kolekcji na stronie https://plakatynasciany.pl/dekoracje/znane-cytaty/ plakaty z cytatami to dekoracje, których najważniejszym elementem jest oczywiście sama treść. Z drugiej strony jednak są to kompozycje o określonych cechach, czyli formacie, układzie plam barwnych i kolorystyce, dzięki czemu mogą być też dobierane do stylu wnętrza pod tym kątem. Większość cytatów ma charakter neutralny i może być wykorzystywana praktycznie w każdej sytuacji, dlatego dobieranie plakatu do salonu, jadalni, kawiarni czy firmowego holu odbywa się na podobnych zasadach – mają one pasować kolorystycznie i komponować się z wystrojem wnętrza. Mądra sentencja jest tu jedynie dodatkiem do dekoracji.

Na przeciwnym biegunie są te plakaty z cytatami, których treść jest bardzo specyficzna i odnosi się do konkretnej kultury, grupy osób, epoki czy charakteru wnętrza. Trudno przecież wyobrazić sobie gabinet lekarski lub kancelarię, której ścianę zdobi stylowy napis „fuck the system”. Dla potencjalnych klientów tekst mógłby być obraźliwy, co z pewnością nie wpłynęłoby dobrze na wizerunek firmy. Nie oznacza to jednak, że tego typu cytaty nie mogą pełnić funkcji dekoracji w lokalach publicznych. Nowoczesny pub, klub młodzieżowy i inne tego typu miejsca sprzyjają umieszczaniu kontrowersyjnych dekoracji, a nawet mogą być zachętą do odwiedzin przez poszukującą odmiany młodzież.

Podobne wpisy