13159 w2

Plakaty na ściany duże rozmiary

Dekorowanie wnętrz plakatami to moda ostatnich lat, która z pewnością swoją popularność zawdzięcza fascynacji tym rodzajem sztuki oraz jej odmiennością od tradycyjnych, słodkich i niemal idealnych obrazków. Plakaty, to dekoracje niesforne, bo przecież nikt nie doszukuje się w nich klasycznego piękna, stawiając raczej na rodzaj buntu, kontrowersyjnych haseł lub kompozycji na bardzo wysokim stopniu artystycznej abstrakcyjności. W układzie przeciętnego plakatu trudno doszukać się szczegółów, bowiem jego specyfiką jest pobudzająca wyobraźnię symbolika, komunikacja na najbardziej podstawowym poziomie, ale ubrana w surowe zasady kompozycji plastycznej.

Plakaty na ściany duże rozmiary – fajna ozdoba

Plakaty rzadko kojarzą się nam z małymi, słodkimi obrazkami, a jeśli już o nich mowa, w wyobraźni pojawia się obraz planszy w formacie A0, niekiedy wtłoczony w antyramę czy oprawę, kiedy indziej umocowany wprost na ścianie czy drzwiach za pomocą przylepca. Duże afisze towarzyszą nam każdego dnia na słupach ogłoszeniowych, przystankach, witrynach sklepów i wystawach, ale mogą też pojawiać się w domu, jako ważny element wystroju wnętrza. Idealnym miejscem dla takich dekoracji są lofty dysponujące wielkimi, pustymi ścianami, proszącymi o wypełnienie ich pokaźnym obrazem. Plakaty z loftami mają wiele wspólnego, gdyż zarówno jedne, jak i drugie oddają hołd surowości, skromności i prostocie formy.

Plakaty na ściany duże rozmiary to doskonały sposób na wypełnianie przestrzeni. Propozycje ze strony https://plakatynasciany.pl/dekoracje/plakaty-na-sciany/ pozwalają na przekształcenie każdej z nich w kompozycję o typowych wymiarach, dzięki którym rzeczywiście zaistnieje w aranżacji wnętrza. Rozmiar ma szczególne znaczenie w przypadku plakatów z duża ilością tekstu, bowiem jest on wówczas bardziej czytelny i widoczny nawet ze sporej odległości. Tego typu dekoracje, to chociażby plakaty z zasadami domu, albo długie, wielowyrazowe cytaty, w których istotne jest każde słowo. Duży format pozwala też na modyfikowanie tekstu przy wykorzystaniu rozmaitych wielkości i krojów czcionek.

Plakaty na ściany – duże rozmiary to idealna dekoracja do przestronnego salonu o niskim umeblowaniu, bowiem stworzą równowagę dla znacznie cięższej optycznie, wypełnionej sprzętami dolnej strefy pomieszczenia. Duży plakat zamaskuje też niezbyt czyste już ściany, albo pomoże „odświeżyć” wysłużoną szafę. To także świetny pomysł na wystrój holu lub przestronnego przedpokoju, w którym nie mamy pomysłu na dekorację. Wielkość rozwiązuje problem pustki, a przyciągając uwagę do ciekawej sentencji niemal zmusza gościa do przyjęcia określonego nastawienia wobec domowników.

Podobne wpisy