13183 w3

Plakaty na wymiar

Plakaty są dekoracjami, które od początku istnienia, czyli przez ponad sto lat pojawiały się w standardowej formie, jako duże, wyraźne plansze papierowe, wypełnione schematyczna kompozycją graficzną, czasami bezbarwną, innym razem kolorową. Podstawową cechą plakatów jest najprostsza metoda druku, pozwalająca na zastosowanie tylko kilku podstawowych kolorów, bez potrzeby ich mieszania i tworzenia setek odcieni. Plakaty od zawsze przypominały rysunki z dziecięcych kolorowanek, w których każdy przedmiot, plama czy linia mają swoje wyznaczone granice, dzięki którym można je dosłownie wyciąć z papieru.

Jedną z cech, która od lat charakteryzuje plakaty jest ich format. Być może wynika to z możliwości maszyn drukarskich, albo też z metod produkcji papieru, które pozwalają na osiąganie właśnie takiego, a nie innego formatu. Plakaty zawsze pojawiały się w wymiarze A0. Ostatnie lata to bardzo wiele zmian w dziedzinie produkcji materiałów dekoracyjnych, a więc i w gronie plakatów. Zmiany dotyczą zarówno tego, co przedstawiają kompozycje na tych prostych dekoracjach, ale obejmują również dotychczasowe formaty, które coraz częściej ulegają modyfikacjom. W ofercie sklepów pojawiły się plakaty, które można zamówić w jednym z wielu dostępnych wymiarów.

Plakaty na wymiar – dodaj wnętrzu elegancji

Zaprezentowane na stronie sklepu https://plakatynasciany.pl/jak-powstaja-plakaty/ plakaty na wymiar wykonywane są nie tylko w tradycyjnej wersji, na papierowym podkładzie,. Można je również zamówić w oprawie, dzięki czemu są bardziej estetyczne i świetnie pasują nawet do bardzo eleganckich wnętrz. Dostępność w kilku wielkościach umożliwia wykorzystanie takiej dekoracji nie tylko na dużej ścianie, ale również, jaki niewielki dodatek ozdobny umieszczony nad komodą czy stolikiem kawowym ustawionym pod ścianą. Inna forma plakatów to dekoracje samoprzylepne, które można wygodnie umieścić na ścianie poddasza, gdzie prawa grawitacji nie pozwalają na powieszenie obrazu.

Samoprzylepne plakaty na wymiar to okazja do dekorowania niemal każdego miejsca, które ma odpowiednio gładką powierzchnie. Można je naklejać na niewielkie szyby w ściankach działowych, na lustro w szafie, na ściany i meble oraz w wielu innych miejscach. Modyfikowanie wielkości pozwala na idealne dopasowanie dekoracji do przeznaczone dla niej powierzchni. Wielkość ta nie jest całkowicie dowolna, bowiem oferta zazwyczaj obejmuje kilka opcji, co bywa uwarunkowane wielkością produkowanych ramek. Ta możliwość jednak bywa wystarczająca, aby dobrać odpowiedni format do swojego wnętrza.

Podobne wpisy