grafika w tym domu

Plakaty – inspiracje do domu

Plakaty są nowoczesnymi dekoracjami, które coraz częściej trafiają na ściany salonów, sypialni i przedpokoi, a często też pojawiają się w kuchniach, jadalniach i gabinetach. Podstawową cechą plakatu jest prosta graficznie kompozycja, oparta o bardzo konkretny, wyraźny przekaz, który ma coś mówić odbiorcy. W przeciwieństwie do obrazów plakaty nie służą podziwianiu ich, nie są piękne i nie powodują zwrotów głowy swoim kunsztem. Głównym zadaniem tych ciekawych dekoracji jest tworzenie klimatu wnętrza, nadawanie mu bardzo charakterystycznego tonu, ściśle związanego w domownikami i ich poglądami. To sposób na wyrażanie siebie, ale też inspirowanie do działania czy przestrzegania zasad.

Plakaty – inspiracje do domu przedstawione w kolekcji na https://plakatynasciany.pl/dekoracje/plakaty-na-sciany/ pomagają w tworzeniu bardzo osobistego charakteru wnętrza. Tradycyjne urządzanie pomieszczeń, wybieranie kolorów farb, mebli i dodatków pozwala jedynie na stworzenie pokoju w poprawnym stylu, harmonijnego, stanowiącego przepisową kompozycję, zaplanowaną przez dekoratora zgodnie z zasadami plastyki. Takie wnętrza są jednak obojętne i pozbawione osobowości, której zazwyczaj dodaje im szereg osobistych przedmiotów, zdjęć rodzinnych czy innych drobiazgów. Taki osobisty klimat może też tworzyć odpowiednio dobrany plakat, który mówi o czymś konkretnym, zazwyczaj związanym z domownikami.

Oczywiście wybór odpowiedniego plakatu może opierać się o zasady kompozycji, a tekst czy grafika w nim zawarta po prostu pasuje do stylu mebli czy dodatków. Takie dobieranie dekoracji jednak przypomina kupowanie kota, pomimo alergii na sierść zwierząt, bo przecież taka jest obecnie moda. Wybierając plakaty – inspiracje do domu można z ich pomocą stworzyć przytulne, rodzinne wnętrze, w którym każdy zna swoje prawa i obowiązki, oraz jest związany z pozostałymi domownikami silnymi związkami uczuciowymi. Szczególnie wyraziście podkreślają taki klimat plakaty z sentencjami o domu, rodzinie i panujących w niej zasadach miłości, tolerancji, wybaczania oraz wszechobecnej radości życia.

Plakaty wybierane do wnętrz mogą też być elementem wprowadzającym odrobinę radości, dobrej zabawy, wywołującym uśmiech na twarzy domowników i gości. Przykładem takiej dekoracji jest plakat z napisem mówiącym o ważnej roli kota w domu, plakat przekonujący o tym, że słodka czekolada jest w rzeczywistości zdrową sałatką, albo, że na przekór całemu światu mamy w nosie cellulit i zamierzamy dalej w pełni korzystać z życia. Hasła na plakatach – satyryczne, zabawne, poważne, mądre i kontrowersyjne – zawsze wprowadzają do wnętrza element prywatności, indywidualizmu, bo przecież skoro głośno ogłasza się, że gotowanie jest czyjąś pasją można uwierzyć w to, iż kolacja będzie rzeczywiście wyśmienita.

Podobne wpisy