drukowanie plakatów
|

Drukowanie plakatów – dekoracje współczesnych wnętrz zobacz najmodniejsze propozycje

Drukowanie plakatów – ciekawy pomysł na dekorację ścian

Drukowanie plakatów dekoracje współczesnych wnętrz zobacz najmodniejsze propozycje. Dekorowanie współczesnych wnętrz wymaga też wykorzystania w nich dekoracji, które dopełnią wystrój i sprawią, że nabierze on charakteru. Drukowanie plakatów to jeden z ciekawych pomysłów, sprawdzający się wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na tradycyjne obrazy, a aranżacja stawia bardzo konkretne wymagania. Proste formy graficzne, jakimi wyróżniają się drukowane plakaty są nie tylko uniwersalne, ale też doskonale sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. Od domów mieszkalnych po oficjalny gabinet czy biuro. Dużym plusem jest też możliwość zamówienia ich w jednej z wielu wersji dostosowanych do potrzeb konkretnego wnętrza. Druk plakatów odbiega nieco od tego, jaki znamy z powszechnych ulicznych ogłoszeń, bowiem dekoracje do wnętrz wymagają znacznie większej staranności wykonania i trwałości. Nie chodzi tu jedynie o zajęcie miejsca na ścianie, jak w przypadku oklejania wizerunkami gwiazd ścian młodzieżowych pokoi w przeszłości. Drukowane plakaty są też rodzajem sztuki i w tym kontekście traktuje się ich wykonanie. Dlatego do dyspozycji osób zainteresowanych pozostaje nie tylko tradycyjna wersja papierowa. Ale też bardziej atrakcyjne, estetyczniejsze i trwale wydruki na płótnie, naciągnięte na drewnianą ramę – krosno malarskie, stylem przypominające klasyczny obraz. Polecamy :

Drukowanie plakatów – jak powstają

Drukowanie plakatów do dekoracji wnętrz nie musi jednak być wykonywane wyłącznie na papierze. Wybrany motyw w określonej kolorystyce, zachowujący wszystkie cechy tradycyjnego plakatu dzięki wykorzystaniu odpowiedniego podkładu może przyjąć formę obrazu. Druk plakatów tego rodzaju odbywa się na płóciennej kanwie, dzięki czemu zachowuje bardzo wysoką trwałość. Kanwa napinana jest na krosno malarskie, czyli drewnianą ramkę gwarantującą idealnie gładką powierzchnię dekoracji. Ramka pozostaje ukryta pod powierzchnią płótna, dzięki czemu plakat nie posiada dodatkowej ramy i zachowuje swoją prostą formę, typową dla tego rodzaju sztuki. Współczesny druk plakatów to cztery różne wersje zaprezentowane na stronie https://plakatynasciany.pl/jak-powstaja-plakaty/. Pozornie taki sam motyw może przyjąć postać tradycyjną, papierową, która nie tylko jest tańsza od pozostałych. Ale też pozwala na dowolne dopasowanie wielkością do posiadanych już ramek. Tego typu plakaty można wygodnie powiesić na ścianie lub powierzchni mebla za pomocą specjalnych przylepców czy chociażby taśmy dwustronnej. Jeśli zależny nam na utrzymaniu plakatu w dobrym stanie z możliwością jego przenoszenia do wyboru jest też wersja druku w rodzaju przyklej/odklej. Która pozwala na umieszczenie drukowanego plakatu na dowolnej, gładkiej, bezpyłowej powierzchni bez dodatkowej ramy czy zaczepów.

Zobacz drukowanie plakatów na ściany na stronie naszego sklepu 

Zobacz też abstrakcyjne dzieła sztuki. Abstrakcja to rodzaj sztuki, która z pozoru nie wyraża nic konkretnego. A jednak w sposób bardzo wyrazisty przemawia do odbiorcy za pomocą kolorów, ich zestawienia oraz układu i charakteru plam czy linii. Przyglądając się dekoracjom abstrakcyjnym można zauważyć różnicę pomiędzy takim samym motywem w tonacji czerwonej i szarej. Pierwsza z nich jest wyjątkowo dynamiczna, ożywiająca wnętrze i przyciągająca uwagę. Druga zazwyczaj wtapia się w tło stanowiąc ciekawe dopełnienie wystroju. Na kolorystyczną dynamikę można wpływać dodając barwy kontrastowe, jak bardzo jasny błękit czy seledyn w połączeniu z ognistą czerwienią. Albo ciepły beż w zestawieniu z zimną szarością. Dekoracje abstrakcyjne to również linie, plamy i kształty. Te proste, falujące, płynne są znacznie bardziej przyjemne w odbiorze i świetnie sprawdzą się w sypialni czy pokoju wypoczynkowym. Wirujące koła, linie łamane i kanciaste wielokąty to żywe, pełne energii kompozycje do wnętrz wymagających pobudzania wyobraźni i dużej aktywności umysłowej. Dobieranie dekoracji abstrakcyjnych do wnętrz wymaga ogromnej uwagi, szczególnie w przypadku dużych fototapet, które mogą diametralnie zmienić charakter miejsca.

Podobne wpisy