13146 w2

Plakaty na ścianę do kuchni

Nowoczesne kuchnie to wnętrza, które są nie tylko funkcjonalne, ale również wyróżniające się ciekawym, starannie zaprojektowanym designem. W przeciwieństwie do wnętrz, jakie pamiętamy z drugiej połowy ubiegłego wieku, dziś nikogo nie zadowala już kuchnia, w której jedyną ozdobą pozostaje farba na ścianach. Takie podejście z pewnością wynika ze znacznie większej dostępności materiałów, ale też z możliwości, jakie oferują o wiele większe i praktyczniejsze pomieszczenia. W dzisiejszych kuchniach jest miejsce nie tylko na szafki, lodówkę i zlewozmywak, ale też na wiele nowoczesnych urządzeń AGD i oczywiście piękne dekoracje. Wśród tych ostatnich znalazły się wytrzymałe, laminowane fototapety, a także obrazy i plakaty z ciekawym napisem do kuchni.

Plakaty na ścianę do kuchni to kategoria dekoracji, które łączą w sobie klasyczną formę kompozycji graficznej typowej dla tego środka artystycznego wyrazu z tematyką, która nawiązuje w jakikolwiek sposób do jedzenia lub gotowania. Przykład takiej kompozycji można znaleźć na https://plakatynasciany.pl/sklep/plakat-kocham-gotowac-love-cooking/. Dla wielu osób takie zdefiniowanie jest równoznaczne z przedstawianiem produktów spożywczych, albo gotowych dań w jakiejkolwiek postaci. W rzeczywistości plakaty kuchenne mają znacznie szerszy zakres tematyczny, czemu sprzyja możliwość wykorzystania na nich napisów. W kuchennych wnętrzach mogą zagościć zabawne sentencje o gotowaniu czy bojkotujące dietę, albo też komunikujące otoczeniu, kto rządzi w tym miejscu.

Plakaty stają się coraz bardziej docenianymi ozdobami wnętrz właśnie z uwagi na ich prostotę i ograniczoną kolorystykę, która sprawdza się w każdej aranżacji wnętrza. Poza tym takie motywy można dopasować wielkością do dowolnego miejsca na ścianie uzupełniając wystrój nawet niezbyt dużej kuchni. Dekoracje tego rodzaju mogą być ciekawym nawiązaniem do dawnych, haftowanych makatek, które gospodynie domowe przed laty wieszały nad wiadrem z wodą czy w nad kuchennym piecem, zachwalając korzyści wynikające z mycia czy jakość własnej kuchni. Dziś haftowane makatki to przeszłość, której funkcję doskonale spełniają odpowiednio dobrane teksty grafik z dyskretnych, estetycznych ramkach.

Plakaty na ścianę do kuchni

Plakaty na ścianę do kuchni to również ciekawy sposób na zaakcentowanie konkretnego stylu wnętrza. Najbardziej charakterystycznym motywem jest kartka z zielnika, która w bardzo wyraźny sposób nawiązuje do kultury ludowej, do związków z naturą i wiejskiego rękodzieła. Taki plakat na kuchennej ścianie będzie przypominał wiejski dom z czasów dzieciństwa, albo urozmaici i wzbogaci aranżację prowansalską lub skandynawską. Nie można też zapomnieć o plakatach żartobliwych, dzięki którym wnętrze zyskuje nieco na wesołości, jest przyjemniejsze w odbiorze i z pewnością pozytywnie działa na samopoczucie. Poranny posiłek w takim otoczeniu to sposób na optymizm i życzliwe nastawienie do świata.

Szukasz dekoracji do kuchni? Sprawdź ofertę w naszych sklepach:

Podobne wpisy