reprodukcja z kobietą na plakacie

Plakaty duże w ramie

Plakat zazwyczaj kojarzy nam się z dużym afiszem naklejonym na słupie ogłoszeniowym, w witrynie kina, teatru lub innej placówki publicznej. Plakaty przez całe dziesięciolecia pełniły rolę informacyjną obwieszczając o wydarzeniach kulturalnych lub środowiskowych. Od pewnego czasu plakat jest również ważnym elementem kampanii politycznych, a także środkiem reklamy eksponowanym w miejscach publicznych lub rozdawanym podczas eventów czy spotkań promocyjnych. Takie plakaty zawsze mają ten sam format, aby były dobrze widoczne nawet z dużej odległości i w wyraźny sposób komunikowały zawarte w nich informacje. Nową funkcją plakatów jest też dekoracja wnętrz.

Plakaty dekoracyjne, które w różnych wnętrzach zastępują klasyczne obrazy, stylem i formą graficzną przypominają te informacyjne, jednak w przeciwieństwie do nich obejmują znacznie szerszy wybór wzorów. Rozmaitość odnosi się zarówno do tematyki, stylu grafiki, jak i do rozmiarów, które nie muszą już zachowywać standardowego formatu. Pomimo to jednak najbardziej klasyczne i zarazem najlepiej odzwierciedlające charakter takich dekoracji są plakaty duże w ramie. Na stronie https://plakatynasciany.pl/jak-powstaja-plakaty/ zaprezentowano możliwości wykonania takich plakatów, oraz klasyczne ramy, które swoją prostotą i neutralną kolorystyką komponują się z każdym wystrojem wnętrz.

Plakaty duże w ramie mają tę cechę, że doskonale prezentują się w każdym wnętrzu, stanowiąc w nim jeden z najważniejszych elementów wystroju. Ciekawostką jest, że standardowe pod względem wielkości plakaty równie efektownie wyglądają w małych pomieszczeniach, jak i w dużych salonach czy loftach. Najlepszym miejscem dla takiej dekoracji jest pusta ściana nad niewysoką sofą, kanapą czy łóżkiem, ale mogą też być umieszczane nad stołem w jadalni, szczególnie, jeśli jest on ulokowany przy ścianie. Walorem dużego plakatu jest jego czytelność, dlatego może on zwierać więcej treści, jak cytaty, sentencje, a nawet cale listy zdań czy zwrotów.

Najciekawsze plakaty duże w ramie to kompozycje o tematyce dotyczącej domu i rodziny. Wiele połączonych w całość zwrotów określających przywileje, prawa i obowiązki, albo dominujące w domu uczucia, wyrażone w formie poważnej lub żartobliwej pozwala na tworzenie bogatych kompozycji, żonglując krojem czcionek ich wielkością czy kolorami. To świetne plakaty do tworzenia dekoracji z akcentem, w których tylko jeden wyraz lub zdanie podkreślone jest intensywną barwą. Idealne są również duże plakaty motywacyjne, które w bardzo intensywny sposób docierają do naszej podświadomości osiągając zamierzony cel. Rama to atut, który dodaje prostej kompozycji atrakcyjności i odrobiny elegancji podkreślając, że wybrany do wnętrza plakat jest starannie dopasowaną stylem i treścią ozdobą, a nie zwyczajnym afiszem informacyjnym.

Podobne wpisy