13043 w31

Plakaty do domu

Dekorowanie wnętrz plakatami to stosunkowo nowy trend, który pojawił się wraz z popularyzacją plakatów w ogóle, oraz w wyniku poszukiwań wciąż nowych sposobów na tworzenie designu. Same plakaty nie zaliczają się do dekoracji nowoczesnych, bowiem ich istnienie liczy sobie ponad sto lat. Trudno natomiast w przeszłości znaleźć takie ich zastosowanie, z jakim mamy do czynienia dzisiaj. Poza rolą informacyjną i środkiem artystycznego wyrazu plakat zajmuje obecnie znaczące miejsce w grupie dekoracji wnętrz – nie tylko tych oficjalnych, jak firmy, szpitale czy ośrodki kultury, ale również mieszkań.

Plakaty do domu, jakie można znaleźć na stronie https://plakatynasciany.pl/dekoracje/w-tym-domu/ to jeden z przykładów motywów, które zaliczają się do bardzo popularnych i tematycznie silnie związanych z domem. To kompozycje, w których główną rolę odgrywa tekst, jak w większości tego typu dekoracji, jednak w tym przypadku wyrażający klimat, zasady, przekonania domowników w odniesieniu do całej rodziny. W kolekcji plakatów z napisami o domu można znaleźć te będące listą praw i obowiązków, jak i mądre cytaty znanych osób lub tradycyjne powiedzonka o domu. To dekoracje, które doskonale podkreślą klimat mieszkania umieszczone zarówno w przedpokoju, jak i w salonie czy sypialni.

Plakaty do domu jednak nie muszą tematycznie wiązać się z rodziną i domem rozumianym, jako całość związków między bliskimi osobami. Na ich miejscu doskonale zaprezentują się też inne tematycznie dekoracje, jeśli stylem i prezentowaną treścią będą w pewien sposób związane z wystrojem wnętrza. Przykładem mogą być plakaty o tematyce młodzieżowej, muzycznej, związane z kulturą, sportem, które doskonale zaprezentują się na ścianie pokoju nastolatka. Ciekawą kategorią dekoracji jest też kolekcja plakatów prezentujących tematykę kulinarną, które idealnie sprawdzą się w kuchennych wnętrzach czy w samodzielnej, rodzinnej jadalni.

Plakaty to dekoracje, które swoim stylem i prostą grafiką nawiązują do stylizacji retro, dlatego mogą być wykorzystywane w dekoracji wnętrz stylizowanych na klasyczne lub vintage. Minimalistyczna kompozycja jest też świetnym uzupełnieniem loftów, których specyfiką jest ograniczony wystrój i pewna surowość designu. Plakaty do domu powinny też pasować do wnętrza kolorystycznie, dlatego warto wybierać te z akcentem w odcieniu zbliżonym do wybranych dodatków lub zdecydować się na kompozycje czarno-białe, najbardziej neutralne i sprawdzające się w każdej aranżacji barwnej.

Podobne wpisy