13205 w3 510x510 1

Szukasz pomysłu na dekorację wnętrz? Duże plakaty na ściany są dla Ciebie!

Spis treści:

Duże plakaty na ściany – najważniejsze informacje

Duże plakaty na ściany to ciekawe dekoracje, które w tradycyjnej postaci pojawiają się, jako wydruki w formacie A0 czyli dużej planszy o wymiarach około 110×80 cm, do której przystosowano też większość antyram przeznaczonych do ich oprawiania. Możliwości współczesnej techniki pozwalają na zmianę formatu plakatów. Dzięki temu zastępują one średnie i małe obrazki, jako niewielkie elementy dekoracyjne na ścianach. W rzeczywistości najmocniejszą stroną każdego plakatu jest właśnie jego format. Przede wszystkim dzięki niemu są nie tylko doskonale widoczne, ale też wypełniają puste przestrzenie dużych ścian. Jednak należy pamiętać o zachowaniu spójności kompozycyjnej, więcej o tym tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kompozycja_(sztuki_wizualne). W dobie wnętrz minimalistycznych i wysokich, przestronnych loftów duże plakaty na ścianę są doskonałymi i bardzo funkcjonalnymi dekoracjami.

Co zawiera treść plakatu?

Istotą plakatu jest przede wszystkim jego charakterystyczna treść. Dlatego aby został on odpowiednio odebrany i wywarł właściwe wrażenie, musi pozostawać czytelny. Z pewnością nikogo nie przyciągnie mały obrazek z kolorowymi plamami. Dlatego odpowiednie wyeksponowanie treści ma tak istotne znaczenie. Duże plakaty na ścianę, których przykłady można zobaczyć na naszej stronie, kliknij tutaj – to najlepsze kompozycje do salonów. Będą one jednym z podstawowych elementów dekoracyjnych wnętrza. Duży plakat to idealne miejsce na długi napis, który jest cennym przekazem zawierającym wiele informacji. Doskonałą treścią wypełniającą duże plakaty na ściany jest kolekcja tekstów o tematyce związanej z domem i zasadami. Znaczna powierzchnia kompozycji pozwala na wymienienie wielu pozycji. Z jednej strony tworzy ciekawszą wizualnie kompozycję, a z drugiej jest bogatsze i wskazuje na więcej pozytywnych cech przemawiających za rodziną. Duże plakaty to świetne miejsce na połączenie grafiki z hasłem. Przykładem takiej kompozycji jest ta tematycznie nawiązująca do jazdy na motocyklu i jej wyjątkowych atutach, wzbogacona wizerunkiem pojazdu. Tekstem, który doskonale prezentuje się na wielkim formacie jest też modlitwa, która doskonale sprawdzi się w sypialni nad łóżkiem.

Uniwersalność kompozycyjna – duże plakaty na ścianę jako dodatek do każdego wnętrza

Duże plakaty na ściany to kompozycje, które doskonale zaprezentują się w przestronnych wnętrzach. Stanowić będą jeden, ale bardzo konkretny, wyrazisty i wiele wnoszący dodatek do wystroju. Dzięki dużej powierzchni są zauważalne od razu po wejściu do pomieszczenia. Dlatego też mają na nie duży wpływ, często dyktując określony styl lub informując o przekonaniach domowników. To także dobry pomysł na plakat motywacyjny. Zaraz po wstaniu z łóżka o poranku „wygłasza” hasło, które ma dotrzeć do naszej podświadomości i sprawić, że będziemy pozytywnie nastawieni do życia. Innymi słowy z większą ochotą zabierzemy się do pracy. Rzucające się w oczy przesłanie zawsze zostaje odebrane nawet, jeśli nie jesteśmy świadomi jego istnienia. Wejdź na stronę i zainspiruj się możliwościami kompozycji plakatów, zajrzyj: http://newmedia-art.pl/plakaty.html.

Podobne wpisy