Plakat dmuchawce

Plakaty dmuchawce to piękne botaniczne dekoracje na ściany

Plakaty dmuchawce są dekoracjami o stosunkowo wąskim przekroju wzorów i form. Bowiem już z samego założenia, jakie definiuje tę dziedzinę twórczości to kompozycje proste graficznie. Ograniczone do jednego, rzadziej dwóch czy kilku kolorów. Pozbawione wyszukanych, bogatych dodatków w postaci zdjęć. Grafika plakatowa często bywa bardzo schematyczna. A standardowym dodatkiem jest odpowiedni tekst, którego różnorodność sprowadza się do prezentowanej treści, ale też do kroju czcionki i jej koloru. Czcionka wbrew pozorom potrafi wiele wnieść do klimatu plakatu. Podobnie, jak charakter samych grafik, czego przykładem są plakaty dmuchawce. Chociaż proste i trzymające się zasad kompozycji, to bardzo ciepłe i stylem odbiegające od plakatowej surowości.

Plakaty dmuchawce – modne wzory do dekorowania ścian

Pomimo ogólnego założenia, że plakat ma formę informacyjną i stanowi rodzaj komunikacji z otoczeniem. Przekazując konkretną treść, pogląd, przekonanie, to plakaty dmuchawce są dekoracjami zawierającymi w sobie coś więcej oprócz suchego przekazu. Przykładowa kompozycja ze strony https://plakatynasciany.pl/sklep/dandelion-romantyczny-plakat-dmuchawcami/ skłania do analizowania delikatnych kształtów, jakimi opisano poszczególne elementy graficzne. Tym samym podkreślając ich różnorodność. Dmuchawiec dla większości z nas jest elementem natury, który przyjmuje schematyczną postać białej kuli o puszystej, transparentnej strukturze. Koniecznie poczytaj więcej o dmuchawcach https://pl.wikipedia.org/wiki/Mniszek_pospolity. Kompozycja plakatu wskazuje na znacznie większą różnorodność, tym samym akcentując bogactwo natury.

Plakaty z dmuchawcami na przykładzie przedstawionej kompozycji. To dekoracje przypominające nieco babcine koronki, dziergane żmudnie podczas jesiennych wieczorów spędzanych w wygodnym fotelu. To przejrzyste tworzy, będące symbolem subtelności, lekkości i zwiewności typowej dla delikatnych kobiet z wdziękiem podchodzących do codziennych obowiązków. Ta delikatność i ta bliskość naturze jest tak charakterystyczna dla wnętrz w stylu prowansalskim, dla przytulnych, romantycznych saloników w stylu shabby chic. Dla wiejskich stylizacji rustykalnych, ale też dla znacznie surowszych i prostszych aranżacji ekologicznych. Tutaj znajdziesz piękne plakaty z dmuchawcami https://plakatynasciany.pl/dekoracje/plakaty-z-dmuchawcami/. Dopełnieniem całości jest też przyjemna, hołdująca kolorom ziemi kompozycja barwna oraz romantyczny napis, wykonany dekoracyjną czcionką w stylu angielskim.

Plakaty dmuchawce na ściany do salonu i sypialni

Piękny plakat z motywem dmuchawców został uzupełniony o słowo Dandelion, które ma w kompozycji bardzo duże znaczenie. Słowo to oznacza dmuchawiec w języku angielskim, jednak dla przeciętnego odbiorcy kompozycja zyskuje na tajemniczości właśnie przez wprowadzenie obcego akcentu, dodatkowo urozmaiconego krojem angielskiej czcionki. Czcionka ta jest w niepisany sposób związana z romantycznymi listami, jakie w przeszłości pisały panny do swoich ukochanych kaligrafując starannie litery gęsim piórem na czerpanym papierze. Połączenie delikatności wzorów z romantycznym klimatem liter i subtelną kolorystyką sprawia, że plakat nabiera wyjątkowych walorów piękna, dalekich od schematyzmu tego rodzaju sztuki. Poniżej inne przykłady plakatów w podobnym klimacie https://plakatowe.pl/kategoria-produktu/plakaty-botaniczne/.

Zobacz do jakiego pomieszczenia będzie pasował plakat z dmuchawcem:

  • Trzy dmuchawce w kolorze turkusowym jako plakat na ścianę do sypialni
  • Czarno-biały plakat z dmuchawcem na ścianę do przedpokoju
  • Turkusowy dmuchawiec na ścianę w salonie

Podobne wpisy