13003 w211

Grafika na ścianę do salonu

Ściany ozdobione grafiką to eleganckie i ciekawe rozwiązanie dekoratorskie do salonu. Współczesne typografie będą pasowały do wnętrza utrzymanego w każdym stylu, a prostota linii i oszczędność w kolorystyce sprawią, że treść przekazu zaprezentowanego na obrazach nikogo nie pozostawi na nie obojętnym.

Wśród grafik na ścianę do salonu dużą popularnością cieszą się obrazy z napisami. Mogą to być zarówno pojedyncze litery, które nakreślone ozdobną czcionką będą cieszyć oko samą formą, jak również cytaty, wyznania, teksty motywacyjne lub żartobliwe. Tu główną rolę będzie odgrywała treść grafiki, która doskonale może odzwierciedlać charakter i upodobania głównych użytkowników salonu. Teksty mogą być w języku angielskim lub polskim.

Towarzyszy im często prosty rysunek, podkreślający przekaz „złotej myśli”. Niektóre napisy są bardziej rozbudowane od innych i stanowią swoisty kodeks domowy, w którym wypunktowano najważniejsze zasady obowiązujące w danej rodzinie. Dominująca kolorystyka wśród tego typu grafik to czerń i biel, ewentualnie przełamana czystym różem.
Zupełnie inną kategorię obrazów tworzą wydruki znanych dzieł malarskich i rysunkowych. Prace Leonarda da Vinci, Gustawa Klimta, Johannesa Vermeera, czy Roya Lichtensteina przeniesione do zacisza naszego salonu dadzą wspaniałe uczucie obcowania na co dzień z wartościową sztuką i nadadzą kolorytu szarej rzeczywistości.
Wybierając reprodukcję do salonu można zdecydować się na klasyczny materiał, czyli papier plakatowy, jak również na płótno winylowe, naciągnięte na krosno malarskie, co podkreśli nawiązanie do sztuki tradycyjnej. Dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań są grafiki, wydrukowane na wielorazowych naklejkach, które można kilkakrotnie przenosić w różne miejsca.
Na stronie internetowej grafika na ścianę do salonu znajdziemy wiele propozycji grafik, które mogą zagościć na stałe w naszym salonie. Obrazy te są dodatkowo ozdobione czarnymi, cienkimi ramami, które doskonale podkreślają ich elegancki styl.

Szukasz dekoracji do salonu? Sprawdź ofertę w naszych sklepach:

Podobne wpisy