obrazy z sentencjami

Plakat skandynawski sklep

Skandynawia kojarzy się nam wszystkim bardzo pozytywnie. Oczywiście jest to specyficzne miejsce na Ziemi, które ma sporo wad, ale skoro w rankingach najszczęśliwszych narodów na świecie, mieszkańcy Norwegii, Szwecji oraz Danii zajmują każdego roku bardzo wysokie pozycje, na dodatek Skandynawowie nie uskarżają się zbytnio na swoje finanse, stan swojego państwa, to może coś jest jednak niezwykłego w tym jakże zimnym miejscu?

Zresztą o klasie Skandynawii świadczy także to, iż styl skandynawski – mówimy o urządzaniu wnętrz, jest popularny na chyba całym świecie. Bardzo duża w tym zasługa szwedzkiej marki Ikea – w sklepach tej firmy zakupy robią ludzie na całym świecie, ale ogólnie Skandynawia pod względem designu jest wspaniała. My, Polacy, nie jesteśmy oczywiście gorsi, nasz styl jest inny. Nie możemy mieć kompleksów, ale nie możemy zakładać, że niczego nie nauczymy się od Skandynawów.

Nie dziwi zatem to, że skandynawskie plakaty mają spore wzięcie – także w naszym kraju. Cechują się one pięknem, ponadczasowym pięknem, ale również prostotą. To w ogóle fascynujące, iż styl skandynawski, chociaż tak prosty, i w gruncie rzeczy mało odkrywczy, jest mimo wszystko tak piękny, chwytający człowieka za serce. Jeżeli nie lubimy się zbytnio wyróżniać, nie zależy nam na zbędnym szpanie, lansie, pozłacanych wnętrzach i takich dekoracjach, które mają zachwycać innych, szokować niemalże, to dekoracje typowo skandynawskie są strzałem w dziesiątkę. Naprawdę nie ma raczej takiej możliwości, abyśmy mogli pomyśleć przez moment, iż ich zakup był w naszym przypadku niewypałem. Różne są jednak upodobania, bo jednak generalnie sporo różni nas od Skandynawów – choć przecież szczególnie Szwecja nie jest położona zbyt daleko…

Ostatnia kwestia – typowo skandynawskie plakaty przede wszystkim znajdziemy pod adresem plakat skandynawski sklep – jedno z najwspanialszych miejsc pod tym względem. A co najbardziej istotne, ceny takich plakatów nie są tak horrendalnie wysokie, jak to ma zazwyczaj miejsce w którymkolwiek z nordyckich krajów.

Podobne wpisy