13071 w31

Modne plakaty w stylu vintage

Moda na urządzanie wnętrz w stylu retro już od wielu lat jest jedną z wiodących tendencji dekoratorskich. Powrót do przeszłości w tym wydaniu oznacza otaczanie się meblami i ozdobami, których wygląd trąci myszką i wprowadza do naszych domów ponadczasowy ciepły klimat wspomnień z minionych lat. Doskonałym dopełnieniem aranżacji w stylu vintage są plakaty, których treść i kolorystyka są inspirowane tendencjami obowiązującymi w dawnym wzornictwie.

Szczególnie popularne są grafiki prezentujące to, co znajdowało się niegdyś na afiszach, obwieszczeniach i reklamach, dotyczących przedmiotów codziennego użytku i ówczesnych lokali usługowych. W tej kategorii znajdziemy plakaty zachęcające do odwiedzenia warsztatu samochodowego, zakładu fryzjerskiego lub kina, albo fragmenty ilustracji ze starych magazynów. Niezwykle istotna jest tu kolorystyka: soczyste lub jaskrawe barwy występują często w połączeniu z czernią i bielą.

Stylowym motywem na plakatach w stylu vintage są przedruki komiksowych w stylistyce wizerunków samochodów, motocykli lub samolotów. Wiele z nich swoim charakterem nawiązuje do amerykańskiej sztuki popularnej lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Plakaty prezentujące wdzięki modnych wówczas pin-up girls, okraszone żartobliwymi napisami wprowadzają nieco zabawnego nastroju do wnętrza i podkreślają jego klimat retro.

Plakaty w stylu vintage

Plakaty w stylu vintage nadają pomieszczeniom ciepły i przytulny klimat, dlatego też doskonale sprawdzą się nie tylko w przestrzeni domowej, ale również w restauracjach lub pubach. Zapewnią nietuzinkowy charakter wnętrzom i przyciągający klientów oryginalnością elegancki, a zarazem swojski styl lokalu.
Dekoracje dostępne na stronie internetowej plakaty w stylu vintage można zamówić wydrukowane na papierze lub na tak zwanym materiale „przyklej-odklej”, dzięki czemu plakat można naklejać wielokrotnie na różne powierzchnie. Osoby, pragnące dodać elegancji wybranemu plakatowi mogą zdecydować się na oprawienie go w stylową, prostą ramę, która podkreśli charakter grafiki.

Podobne wpisy