Plakaty design od najlepszych projektantów

Plakaty design na ścianę to nowoczesna forma dekorowania.

Dekorowanie ścian plakatami to moda, która pojawiła się kilka lat temu i wciąż zdobywa popularność z uwagi na wyjątkowo korzystne relacje pomiędzy nakładem pracy i kosztów a efektem ozdobnym.

Plakat z abstrakcyjnym wzorem na ścianę

Do tych pierwszych zaliczają się prawie wszystkie kwiaty, gałęzie drzew i same drzewa zaprojektowane w tradycyjnej, najbliższej realizmowi formie. W tej kategorii wzorów są jednak również motywy stylizowane, które kwiatami, drzewami czy gałęziami są jedynie przez skojarzenie i podobieństwo kształtów. Te futurystyczne plakaty designerskie najlepiej sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach.

Druga kategoria wzorów to motywy o specyficznej wymowie, nawiązujące do określonej kultury, jak na przykład ornamenty w stylu indyjskim czy marokańskim, postacie afrykańskich wojowników, zwierzęta spotykane na safari czy japońskie litery. Do tej grupy można również zaliczyć plakaty designerów wzorowane na ludowych wycinankach i haftach. Umieszczenie takiego plakaty z designem w salonie lub sypialni sugeruje związek z konkretnym regionem świata i kulturą, albo pozwoli nawiązać do natury, środowiska lokalnego, tworząc podstawę stylu rustykalnego lub New folk. Szczególnie pięknie prezentują się symetryczne kompozycje roślinne.

Plakaty design są nie tylko proste w użyciu, ale również dzięki nowoczesnej technice i możliwości wykonywania ich z zastosowaniem komputerów mogą być bardzo bogate w detale, piękne i subtelne.

Warto też wspomnieć o plakatach z dizajnerskimi napisami, nowoczesnych dekoracjach wyrażających określone treści, zabawne hasła, wyrazy, życzenia, które stanowią swoisty przekaz mieszkańców domu dotyczący ich oczekiwań, charakterów, poczucia humoru czy temperamentu. Plakaty design stwarzają też możliwość żonglowania kolorami i dopasowywania do tła ścian odcieni kontrastowych, ożywiających i urozmaicających wystrój, jak i barw harmonijnych, dzięki którym liczy się tylko motyw i jego styl. Te ostatnie to świetny sposób na urozmaicenie dużych płaszczyzn ścian bez wprowadzania bałaganu optycznego.