ozdoby z maksymami

Plakaty czarno białe 50×70

Czarno-białe plakaty są niezwykle stylową propozycją dekoratorską na ubranie ścian w słowa, niosące przesłania filozoficzne, motywacyjne lub humorystyczne. To forma przedstawienia określonej treści w prostej formie graficznej, opartej na silnym kontraście. Ozdobną funkcję pełni w niej również czcionka, a litery lub cyfry, występujące na tego typu plakatach, bardzo często stanowią sedno ich artystycznego wyrazu.

Ponadczasowe mądrości, deklaracje uczuć, zbiory zasad, panujących w domu, cytaty z książek, fragmenty popularnych piosenek, przepisy kulinarne lub żartobliwie hasła są na takich grafikach często w języku angielskim. Zdarza się również, że zamiast słów występuje na nich prosty rysunek, na przykład zebra albo kot, które świetnie wpasowują się w czarno-białą stylistykę plakatu, lub wieża Eiffla, czy też panorama Nowego Jorku, przedstawiona w formie negatywu.

Plakaty, utrzymane w czarno-białej kolorystyce, są uniwersalną dekoracją, nadającą się do dopełnienia niemal każdej aranżacji. Sprawdzą się zarówno w przesyconych bielą wnętrzach, urządzonych w stylu skandynawskim i minimalistycznym, jak również w pomieszczeniach barwnych. Kwadratowy i prosty styl czcionki znakomicie wpasuje się w nowoczesny design, na przykład loftu, zaś ozdobna kursywa z licznymi zawijasami doskonale uzupełni wystrój wnętrza vintage lub o charakterze rustykalnym.
Odpowiednio dobrane czarno-białe plakaty będą świetnie wyglądać w każdym pokoju naszego domu, poczynając na przedpokoju, a kończąc na królestwie najmłodszych. Nadadzą też nietuzinkowego charakteru pomieszczeniom biurowym lub lokalom usługowym, szczególnie kafejkom, barom lub restauracjom.  Na stronie internetowej https://plakatynasciany.pl/dekoracje/plakaty-czarno-biale/ można wybrać wielkość plakatu w zależności od wymagań wnętrza, a także rodzaj materiału, na jakim został wykonany: płótno lub papier. Grafiki w rozmiarze 50×70 centymetrów są dostępne również w wersji z obramowaniem. Istnieje też możliwość wybrania opcji „odklej- przyklej”, czyli samoprzylepnego plakatu wielokrotnego użytku.

Podobne wpisy