13751 w2

Plakaty retro biją rekordy popularności zarówno jeśli chodzi o modę, jak i aranżację wnętrz

Plakaty retro to zawsze modny trend w dekoracji wnętrz

Plakaty retro to trend vintage który nie przemija. Plakaty retro biją rekordy popularności zarówno jeśli chodzi o modę, jak i aranżację wnętrz. Plakaty retro bazują na powrocie do przeszłości, poczynając od architektury i wyboru mebli, a kończąc na dekorowaniu pomieszczeń. Dlatego też niezwykle szykowną dekoracją w takich wnętrzach są dekoracje retro utrzymane w stylu retro. Motywy, zaprezentowane na plakatach retro, nawiązują często swoim charakterem do amerykańskiej sztuki popularnej lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Są to na przykład przedruki starych reklam, plakatów propagandowych, czy też komiksowych wizerunków samochodów, motocykli lub samolotów. Wśród nastrojowych reklam dawnych lokali usługowych znajdziemy takie, które opiewają uroki kawiarni, cukierni lub barów. Inne plakaty retro z kolei zachęcają do odwiedzenia warsztatu samochodowego, zakładu fryzjerskiego lub kina. Optymistyczny i żartobliwy klimat wprowadzą do pomieszczeń dekoracje retro z wizerunkiem tak zwanych pin-up girls, albo motywacyjne hasła podkreślające klimat retro wnętrz. Wśród licznych propozycji tego typu dekoracji, znajdziemy także ozdoby retro o tematyce kulinarnej, na których wydrukowano filiżanki z parującą kawą, kuszące cup cake’i z różowym lukrem, albo kufle piwa, zachwalające zalety złocistego napoju. Te motywy znakomicie sprawdzą się jako oryginalna ozdoba kuchni utrzymanej w dawnym stylu. Mogą być też adekwatnym dopełnieniem jadalni, a nawet salonu, w których właściciele zadbali o aranżację w klimacie retro. Polecamy :

  • plakaty retro do salonu
  • plakaty retro do sypialni
  • plakaty retro do baru

Zobacz plakaty retro na stronie naszego sklepu 

Plakaty retro to ciepły i przytulny klimat w Twoim domu

Plakaty retro nadadzą pomieszczeniom ciepły, przytulny, domowy klimat, dlatego też doskonale sprawdzą się też we współczesnych restauracjach lub pubach.

Dekoracje retro zapewnią nietuzinkowy charakter wnętrzom i przyciągający klientów oryginalnością elegancki, a zarazem swojski styl lokalu. Miłośnicy stylu retro powinni zainteresować się stroną internetową https://plakatynasciany.pl/dekoracje/plakaty-retro/. Oprócz plakatów z wydrukowanymi grafikami z lat sześćdziesiątych XX wieku, znajdziemy tam również reprodukcje najbardziej znanych dzieł malarskich.