Koty to wyjątkowe zwierzęta domowe cenione za ich indywidualizm, mądrość i umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji. W stosunku do psów koty są mniej przywiązane do swojego pana i bardziej cenią sobie niezależność, ale właśnie z tego powodu bywają wybierane przez wiele osób samotnych, jako towarzysze życia. Koty towarzyszą człowiekowi od bardzo dawna, bowiem za czas ich udomowienia uznaje się lata 4000–3700 p.n.e. w Nubii, jednak dowody archeologiczne wskazują, że mogło to nastąpić jeszcze trzy tysiąclecia wcześniej. Przy tak długim związku kota i człowieka trudno zaprzeczyć jego znaczenia w historii oraz pojawiania się tego gatunku w symbolice.
Plakaty – grafiki z kotami są przykładem takiego wykorzystania kotów, jako odniesienia do określonych sytuacji, poglądów na znaczenie kota w życiu człowieka i jego symbolicznej roli. Kolekcja na stronie https://plakatynasciany.pl/dekoracje/cala-prawda-o-kotach-2/ to zaledwie kilka przykładów kocich motywów, które mogą wnieść do wystroju wnętrza ten specyficzny element domowego ciepła, niezależności i tajemniczości, które doskonale wyrażają postacie jednego ze słynnych musicali Andrew Lloyda Webera. Poza tym koty kojarzą się z miękkością, ciepłem, przytulaniem, rozkosznym mruczeniem na kanapie, który doskonale wzmacnia klimat domu rodzinnego.
Plakaty grafiki z kotami
Plakaty o kociej tematyce to ciekawe kompozycje, które stanowią połączenie odwiecznego tematu domowych zwierząt z całkiem nowoczesnym spojrzeniem na sztukę, wyrażoną formą prostej, schematycznej grafiki. Ten kompromis jest zarazem atrakcyjnym uzupełnieniem aranżacji wnętrz nowoczesnych i stylowych, co oznacza, że grafiki z kotami mają wymiar prawie uniwersalny. To małe „prawie” odnosi się do miejsc o oficjalnym charakterze, bo przecież nie na miejscu byłoby żartobliwe hasło o kocie żądającym mleczka w gabinecie dyrektora banku czy sali konferencyjnej wielkiego przedsiębiorstwa. W domowych wnętrzach kot zawsze będzie tematem aktualnym i pasującym do klimatu.
Plakaty – grafiki z kotami to również kompozycje w ujęciu plastycznym, czyli określona forma, kolorystyka, wykorzystane czcionki i elementy graficzne, które tworzą wspólną całość o specyficznym charakterze. W kolekcji znalazły się zarówno kompozycje, których sednem jest postać kota, przyciągając uwagę swoim wizerunkiem, ale też kompozycje oparte wyłącznie na tekście – jednobarwnym, lub wykonanym w wielu kolorach i krojach czcionek. Teksty bywają poważne lub żartobliwe wnoszące do wnętrza odrobinę swobody, poczucia humoru i luzu, który nakazuje uśmiechnąć się i bardziej optymistycznie spojrzeć na otoczenie.